Koulumme opettajien tiedot löydät tältä sivulta. Parhaiten saat heihin yhteyden Wilma-viestillä. Voit olla yhteydessä myös sähköpostitse.

Hallinto

Apulaisrehtori

Päivi Kousa

Lukion apulaisrehtori
Englanti (lukio)

Apulaisrehtori

Virpi Vatanen

Peruskoulun apulaisrehtori
Kemia, fysiikka (peruskoulu)

Koulusihteeri

Salla Salo

Taloussihteeri

Tarja Sandelin

Opinto-ohjaaja

Annette Hänninen

Opinto-ohjaus (kansainväliset luokat)

Opinto-ohjaaja

Telle Knuuttila

Opinto-ohjaus (peruskoulu, lukio)

Opinto-ohjaaja

Marja Loukola

Opinto-ohjaus (lukio)

Opinto-ohjaaja

Tiina Öster

Opinto-ohjaus (peruskoulu, matematiikkalukio)

Opettajat

Kirsi Ahlgren

Uskonto, katsomusaineet (peruskoulu, lukio), historia (peruskoulu)

Anne-Mari Alen

Ruotsi (peruskoulu)

Tidiane Ba

Resurssiopettaja

Abdirahman Bile

Erityisluokan koulunkäynnin ohjaaja

Tiia Björk

Matematiikka (peruskoulu)

Pauliina Chhetri

Liikunta ja terveystieto (peruskoulu)

Kirsi Dragunoff

Kemia, matematiikka (peruskoulu)

Teppo Harju

Fysiikka (lukio)

Antti Heinonen

Liikunta, terveystieto (peruskoulu)

Otso Jarva

Fysiikka, matematiikka, kemia (peruskoulu)

Leila Jokela

Historia (lukio)

Minna Jääskinen

Kotitalous, terveystieto (peruskoulu)

Tanja Kaappola

Fysiikka, kemia (peruskoulu), matematiikka (lukio)

Anne Kallela

Kotitalous, terveystieto (peruskoulu)

Nadja Karvonen

Laaja-alainen erityisopetus (peruskoulu)

Jussi Kaskinen

Suomen kieli ja kirjallisuus (peruskoulu, lukio)

Marianne Kiiskinen

Musiikki (peruskoulu, lukio)

Jari Koljonen

Kuvataide (peruskoulu), ilmaisutaito (lukio)

Saarah Korpi

Islamin uskonto, katsomusaineet (peruskoulu, lukio)

Maija Koski

Erityisluokanopettaja (peruskoulu)

Jouni Kovero

Biologia, maantieto (peruskoulu), maantiede (lukio)

Salli Kulmala

Kuvataide (peruskoulu, lukio), ohjelmointi (lukio)

Harri Kuokkanen

Matematiikka (peruskoulu), filosofia (lukio)

Anne Lempiäinen

Venäjä (lukio)

Tuija Leppämäki

Suomi toisena kielenä ja kirjallisuus (peruskoulu, lukio)

Sini-Tuisku Löhönen

Erityisopetus (lukio)
Lukion opiskelijakunnan ohjaava opettaja

Kaisa Mansikka

Suomen kieli ja kirjallisuus (peruskoulu)

Elisa Mehtälä

Biologia, maantiede (lukio)

Kata Melajärvi

Suomen kieli ja kirjallisuus (lukio)

Leena Mikkilä-Huttunen

Ortodoksinen uskonto (peruskoulu, lukio)

Laura Niinistö

Liikunta (peruskoulu ja lukio), terveystieto (peruskoulu)

Salli Nurminen

Espanja, ruotsi (peruskoulu, lukio)

Reeta Oksa

Maantieto ja biologia (peruskoulu)

Eino Paananen

Erityisluokanopettaja (peruskoulu)

Iiro Peltola

Fysiikka, kemia (peruskoulu), matematiikka (lukio)

Nora Pircklén

Biologia, maantieto, science (peruskoulu)

Liina Pirilä

Ruotsi, saksa (peruskoulu)

Ritva Pulkkinen

Ruotsi (lukio)

Johanna Raiskio

Ruotsi, psykologia (lukio)

Vesa Randelin

Historia, yhteiskuntaoppi (peruskoulu)

Tomi Riikonen

Yhteiskuntaoppi, historia (peruskoulu, lukio)

Sari Rogovin

Matematiikka (lukio)

Stella Ruus

Fysiikka, kemia, matematiikka (peruskoulu)

Susanna Saares

Englanti (peruskoulu, lukio), työelämäopinnot (lukio)

Iiro Saarinen

Tekninen työ (peruskoulu)

Juha Saarinen

Liikunta (lukio, peruskoulu)

Teemu Salmi

Fysiikka, kemia, science (peruskoulu), fysiikka (lukio)

Tanja Semeri

Matematiikka (lukio)

Larissa Sinkkonen

Englanti (peruskoulu), ruotsi (peruskoulu, lukio)

Elina Sjöholm

Kemia (lukio)

Hanna Sundqvist

Englanti, historia, yhteiskuntaoppi (peruskoulu)

Anni Takio

Koulunkäyntiavustaja

Juha-Matti Tammela

Suomen kieli ja kirjallisuus (lukio)

Henna Tamminen

Englanti (lukio)

Jenni Tanhuanpää

Laaja-alainen erityisopetus (peruskoulu)

Antti Tarvainen

Erityisluokan koulunkäynnin ohjaaja

Arja Tingstad

Matematiikka (peruskoulu)

Marja Toivonen

Tekstiilityö (perukoulu), Peruskoulun oppilaskunnan ohjaava opettaja

Saaramaria Turtiainen

Suomen kieli ja kirjallisuus ja suomi toisena kielenä ja kirjallisuus (peruskoulu)

Saana Valli

Suomen kieli ja kirjallisuus (peruskoulu)

Pekka Vatanen

Suomen kieli ja kirjallisuus ja suomi toisena kielenä ja kirjallisuus (peruskoulu)

Kaj Veckman

Elämänkatsomustieto (peruskoulu, lukio)

Hanna Vessman

Biologia, maantieto (peruskoulu), terveystieto (peruskoulu, lukio)

Sini Vettenranta

Englanti, ranska (peruskoulu)

Aino Wigrén

Historia, yhteiskuntaoppi, katsomusaineet (peruskoulu)

Tukihenkilöstö

Kouluisäntä

Jouni Ahlgren

Kuraattori

Emilie Bollström

Emäntä

Merja Hiidenvesi

Kuraattori

Anna-Maija Juutila

IT-tuki

Lassi Jylhänkangas

Psykologi

Ulriika Salo

Terveydenhoitaja

Jade Varala

Paikalla ma-pe terveydenhoitajan huoneessa